Třebsínská zvonička
HOME O festivalu I. ročník II. ročník III. ročník Třebsín

Festival  country, folk a bluegrassové muziky

 

Festival je zaměřen na country, folk a bluegrassovou muziku a v loňském roce se na něm vystřídalo deset hudebních těles, z nichž nejznámější byla bezpochyby skupina KTO. Tato skupina zde na Třebsíně před desítkami let začínala a tak přijela 1. ročník festivalu podpořit.

Na Třebsíně se za dlouhá léta vystřídala celá řada vynikajících umělců, ale někteří z nich jako např. Eva Olmerová se už bohužel mohou na tento festival koukat jen z hvězdného nebe.

Celá akce je situována na návsi obce Třebsín a je přímo před zvoničkou, což nádherně dokresluje atmosféru festivalu.

Lokalita v níž se Třebsín nachází je zcela výjimečná, neb se nachází mezi Vltavou a Sázavou tak těsně, že pomalou chůzí jste u obou řek za několik minut. Celé okolí je velmi krásné a pro milovníky přírody je to skutečný ráj na zemi.

Na festival se v loňském roce 2006 přijelo podívat cca 600 diváků, což je bráno za veliký úspěch. K tomuto pravděpodobně přispěla i krátká vzdálenost z Prahy a i relativně dobrá dostupnost. K vysoké návštěvnosti přispělo také krásné počasí, které umožnilo vystavět klasickou OPEN AIRE scénu bez střechy

Celou akci pořádala osada Club Údolí Ticha ve spolupráci s reklamní a hudební agenturou Exclusive production. Celá akce bohužel neměla žádného sponzora a tak byla hrazena výhradně ze zdrojů osadních peněz. Snad toto přispělo k neuvěřitelnému entuziasmu ze stran místních osadníků a tím se stalo, že celá akce získala punc rodinného festivalu. Inu, když se dá parta nadšenců dohromady, vždy je z toho skvělá věc

Celá akce začala zvoněním na zvoničku a tím také po krásných deseti hodinách, které jako by utekly s vodou v nedaleké Sázavě, skončila.

Vstupné na akci bylo více než lidové. Dospělí zaplatily 80,- Kč, což v přepočtu vycházelo 10,- Kč na kapelu. Děti do 120 cm neplatily samozřejmě nic. Na akci bylo možno zakoupit vychlazené pivko, opékané klobásy nebo něco z tradiční české kuchyně, což zajišťovala restaurace U Novotných.

Co dodat: pro milovníky přírody a dobré muziky - přijeďte se podívat na jeden z nejkrásnějších festivalů v jednom z nejkrásnějších koutů naší přírody

Tomáš Tichý - leden 2007

 
 
 
  HOME
  O festivalu
  I. ročník festivalu
  Program
  II. ročník festivalu
  Program
  III. ročník festivalu
  Program
  IV. ročník festivalu
  Program
  Fotogalerie
  Old stránky
  Kontakty
  Třebsín
 
 
 
 
 
 

 

 
 

 

NAVRCHOLU.cz

Copyright © 2008-9 trebsin.cz . Všechna práva vyhrazena.
Poslední aktualizace: 09. 05. 2009, 06:55:57 +0200